Szociális Információs és Tanácsadó Iroda működtetése

2020.04.25

Az egyesület tevékenységét a Szociális  Információs és Tanácsadó Iroda fogja össze. Itt történik az ügyfelek fogadásán túl a szakmai feladatok kidolgozása, tevékenységek koordinálása, a team megbeszélések, az esetmegbeszélő csoportok, valamint a pályázatok figyelése, írása.

Szolgáltatásaink:

• szociális információ nyújtása
  • ügyintézés segítése
  • beiskolázás - gyermek és felnőtt továbbtanulás támogatása
  • munkahelykeresés,segítség nyújtása önéletrajz írásában, munkahely keresésében,•
  • nyugdíj és egyéb juttatásokra való jogosultság ügyintézése
  • természetbeni támogatás gyűjtése-osztása (ruha, élelmiszer adomány, iskolaszer, játék, stb.)
  • ingyenes telefonálási, internetezési lehetőség biztosítása, álláskeresési, lakhatási lehetőség keresés, és egyéb fontos ügyben.
  • életvezetési, pszichiátriai, addiktológiai szaktanácsadás.
  • önkéntesek utcai szociális munkájának koordinálása, az önkéntesek bevonása közösségi programjainkba
  • lakhatást támogató csoport.