Speciális munkaerőpiaci reintegrációs program

2020.04.22

.

Munkaerő-piaci helyzetüket tekintve inaktív személyeket foglalkoztatottként vonjuk be Egyesületünk munkájába egyszerűsített foglalkoztatással, bizonyos esetekben első lépésként önkéntesként. Sikeres együttműködés esetén cél a hosszabb idejű alkalmazás, ez után pedig piaci munkahelyen való elhelyezkedés támogatása.

A munka világába való visszailleszkedésük segítése elsődleges célunk, pozitív élmények szerzésén át egyéni motivációjuk erősítése a munkavállalásra. Készségeik, kommunikációs képességeik fejlesztése.
A velünk kapcsolatban álló, hajléktalan, látens hajléktalan, szenvedélybetegséggel küzdő emberek esetében arra a munkatársaink által tapasztalt konkrét hiányállapotra reagáltunk, hogy ügyfeleink jó része hosszú ideje távol van a munkaerő-piacról, ennek a jelenségnek a negatív következményei pedig egyre rosszabb élethelyzetbe sodorják őket. Passzivitásuk, rendezetlen helyzetük sok esetben oka hajléktalanságuknak.

A bevontaknak segítséget nyújtunk a hosszú/hosszabb távú elhelyezkedésben más piaci munkahelyen és az Egyesületünknél a területileg illetékes kormányhivatalok járási hivatalok foglakoztatási osztálya, illetve megváltozott munkaképességű személyek esetében a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság programtámogatásain keresztül.

Az alkalmazásra kerülő személyek közelebb kerültek a munka világához, azok a munkaerő-piacon nélkülözhetetlen készségei és képességei, - melyeket, - mivel hosszú idő óta nem használtak elavultak- újra használatra és alkalmazásra kerültek/kerülnek.

A munkaerő-piacra még be nem lépett fiatalok új ismereteket szereztek a munka világából, egy védett munkakörnyezetben próbálhatják ki magukat, új ismereteket és élményeket szereznek, új embereket ismernek meg, és megtanulnak csapatban dolgozni.

A munkaerő- piacra való belépéssel a közösség hasznos tagjaivá is válnak, a környezetükből érkező pozitív megerősítésektől pedig nő  az önbecsülésük, ez lelkiállapotukra pozitívan hat. Ezzel együtt munkajövedelemre tesznek szert, mely saját, - mivel többségében családos emberekről beszélünk - , így családjuk jövedelmi helyzetére is jótékonyan hat.